X
تبلیغات
زولا

جغرافیا و آمایش Teheran.Iran. geographie et amenagement

آموزش و پژوهش علمی جغرافیا ( شناخت سرزمین ) و آمایش سرزمین ، کپی و استفاده ی غیر مجاز از محتویات این سایت در هرگونه سازمان اداری ممنوع است .

ساماندهی مجدد سرزمینی کشور فرانسه در سالهای 1990 : کل کشورو روابط بین شهرستانی

سال 1995 سالی است که دولت جمهوری فرانسه دوباره به سیاست آمایش سرزمین فرانسه ، یعنی سیاستهائی که در برگیرنده کل سرزمین آن کشور باشند ، باز گشته است : شارل پاسکوآ ، گلیست ، به عنوان وزیر کشور و آمایش سرزمین فرانسه در دولت ادوارد بالادور ، بازهم بحث استفاده از سیاستهای آمایش سرزمین در آن کشور را به راه انداخت .

این بحث و فحص ها در فوریه 1995 میلادی به تصویب « قانون راهبرد آمایش و توسعه سرزمین » ( قانون پاسکوآ ) انجامید که تمام سرزمین یا به اصطلاح تمامیت جغرافیائی کشور فرانسه را در بر می گرفت .این بازگشت به سیاست های سرزمینی ، طی سالهای 1990 ، گرچه به دشواری ، امٌا نهایتا" با « قانون راهبرد آمایش و توسعه ی پایدار سرزمین ( قانون وُی نه ) » در 25 ژوئن 1999 ، و قانون مربوط به تحکیم و تسهیل روند همکاریهای بین شهرستانهای فرانسه ( قانون شونمان ) مصوب 12 ژوئیه 1999 ، ادامه یافت ، و تثبیت شد . از این به بعد ، از سال 2000 تا سال 2006 میلادی ، ( با یک دیدگاه سرزمینی ) ، رهیافت های توسعه ی پایدار در سیاست های عمومی ، به خصوص با فرم جدید قراردادهای بین برنامه ای دولت مرکزی و سازمان های محلی ، مورد نظر قرار گرفته است .


تاریخ ارسال: جمعه 10 مرداد‌ماه سال 1393 ساعت 06:48 ب.ظ | نویسنده: علیرضاآیت اللهیAlireza Aayatollahi.Tehran.Iran | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد