X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

جغرافیا و آمایش Teheran.Iran. geographie et amenagement

آموزش و پژوهش علمی جغرافیا ( شناخت سرزمین ) و آمایش سرزمین ، کپی و استفاده ی غیر مجاز از محتویات این سایت در هرگونه سازمان اداری ممنوع است .

سالهای 2000 : آمایش سرزمین بر اساس رقابت پذیری و تار و پود سبز و آبی (1)سالهای 2000 : آمایش سرزمین بر اساس رقابت پذیری و تار و پود سبز و آبی (1)


تا سال 2000 میلادی ، سیاست آمایش سرزمین در فرانسه وظیفه ی ارشادی خود در کاهش نابرابری های موجود بین نواحی محرومو برخوردار فرانسه را ادامه داد ؛ مثلا" دربین اهداف خود داشتنِ بیشترین دسترسی ممکن هر ناحیه ی فرانسه به شبکه های بزرگ و پر ظرفیت کشور را از اهداف اصلی خود می شمرد .
افزایش قدرت رقابت پذیری اقتصادی هر ناحیه ی کشور نسبت به سایر نواحی ، و آرمانخواهی یک موضوع عام بود که بین تمام کشورهای اتحادیه اروپا در سالهای 2000 رواج داشت . دولت فرانسه به تقویت « قطب های رقابت پذیری اقتصادی » پرداخت تا نواحی مزبور ، در نقش قطب رقابت پذیری اقتصادی نقش تخصصی خود را در سطح ملٌی ، و حتی در سطح جهانی ، در بیابند . به موازات آن ، قطب های ترقیخواه روستائی نیز می بایست در ارتقاء مزیت های نسبی خود نسبت به سایر قطب های مناطق روستائی بکوشند .
این فعالیت ها توسط « کمیته بین وزارتی آمایش و رقابت پذیری سرزمینی »  ( سیاکت CIACT  )  مورد تحریک و تشویق و ترغیب قرار می گرفت ؛ و توسط « هیئت بین وزارتی آمایش و رقابت پذیری سرزمینی        ( دیاکت DIACT ) » ، که جانشین « هیئت آمایش سرزمین و اقدامات منطقه ای ( داتارDATA ) شده بود ، مدیریت می شد . دیاکت یک داتار ثانی شده بود ؛ و مفهوم اکرونیمaccronym به صورتی خفیف تغییریافته بود . « ع » که حرف اوٌل واژه ی عمل باشد می خواست جای همه چیزرا پر کند . ابزار اداری قراردادی مثل « موافقتنامه های برنامه بین مدیریت برنامه ریزی کشوری با مدیریت های منطقه ای ، از سال 2007 ،و بنا بر مذاکرات بین مسوولین دولتی مرکز و مدیریت های محلی ، به بعد به صورت « موافقتنامه پروژه » تغییرشکل داد .

( دنباله دارد )

(1) اصطلاح « تار و پود سبز و آبی » یک اصطلاح فرانسوی است .

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 13 شهریور‌ماه سال 1393 ساعت 04:26 ب.ظ | نویسنده: علیرضاآیت اللهیAlireza Aayatollahi.Tehran.Iran | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد